Ga verder naar de inhoud

Rondleiding 'Door de ogen van architect Silvain Smis' in het Westerkwartier

Ontdek het Westerkwartier door de ogen van architect Sylvain Smis (1909–2003), een sleutelfiguur in de ontwikkeling van de moderne architectuur in Oostende en ver daarbuiten. 

Rondleiding
Dit is een activiteit van

Stad Oostende, in samenwerking met architect-gids Mich De Langhe. 

Ontdek het Westerkwartier door de ogen van architect Sylvain Smis (1909–2003), een sleutelfiguur in de ontwikkeling van de moderne architectuur in Oostende en ver daarbuiten. 

Voormalig stadsarchitect Mich De Langhe gidst je langs markante realisaties uit het oeuvre van Smis, die in de jaren 1930 furore maakte met sobere, door de Nieuwe Zakelijkheid geïnspireerde woningen en later mee de aanzet gaf tot de opkomst van kleinschalige appartementsbouw.

Ontdek het volledige programma van Open Monumentendag in Oostende, boordevol gratis activiteiten in de wijk Westerkwartier, via www.openmonumentendag.be/oostende.

Toegankelijkheid

Heb je specifieke noden of wil je gebruikmaken van bepaalde faciliteiten op de locatie van deze activiteit? Neem dan gerust vóór 7 september contact op met de dienst Cultuur van Stad Oostende via cultuur@oostende.be en vermeld daarbij steeds de betreffende locatie. Een medewerker helpt je graag verder met meer informatie over de toegankelijkheid.

Dit is een activiteit met taalicoon 2: je begrijpt al een beetje Nederlands, maar spreken gaat nog moeilijk.

Praktisch

De rondleiding duurt ongeveer anderhalf uur.

Er zijn drie rondleidingen tijdens Open Monumentendag. 

  • 10.30 uur - 12.00 uur
  • 14.00 uur - 15.30 uur
  • 16.00 uur - 17.30 uur
13 september 2026
10:30 - 12:00
14:00 - 15:30
16:00 - 17:30
Heilig-Hartplein
Heilig-Hartplein 1
8400 Oostende
Afspraaklocatie:
Start van de rondleiding op het Heilig-Hartplein.
Reservatie verplicht
Klik hier om te reserveren