Ga verder naar de inhoud

Fietstocht langs 600 jaar KU Leuven

Ga op verkenning met deze nieuwe fietsroute, speciaal ontworpen voor Open Monumentendag Leuven - 600 jaar KU Leuven, dat vieren we in stijl!

Fietsroute
Kasteel
Landschappelijk erfgoed
Religieus erfgoed
Dit is een activiteit van

Een activiteit van stad Leuven

Karl Bruninx

600 jaar KU Leuven! Een bijzondere verjaardag voor een instelling die al eeuwenlang het academische hart van de stad is, én het gezicht van Leuven mee bepaalt.

Deze fietsroute neemt je mee naar historische plekken die verbonden zijn met het verleden en de toekomst van de universiteit. Onderweg ontdek je niet alleen gebouwen met een verhaal, maar denkers en doeners die een rol spelen in het intellectuele, architecturale en spirituele landschap van de stad

Praktisch

In de brochure van Open Monumentendag van Stad Leuven kan je een handige insert terugvinden die je vertelt waar je overal langskomt met de fiets! De route verbindt bovendien verschillende locaties die je deze dag kan bezoeken. Je kan je brochure bijvoorbeeld afhalen bij Visit Leuven of in de Universiteitshal in de Naamsestraat.

14 september 2025
10:00 - 18:00
Stadskantoor
Professor Van Overstraetenplein 1
3000 Leuven
Afspraaklocatie:
Start best aan de Pakenstraat 65 (Mausoleum en Mariagrot) of in het centrum, haal je brochure af bij Visit Leuven