Ga verder naar de inhoud

De grenspalen van het schependom Ieper en het sas van Boezinge

Een tijdje terug werd in de berm van de oude Ieperlee een grenspaal van het schependom Ieper ontdekt. Deze kreeg onlangs een nieuwe stek aan het fietspad langs het Ieperleekanaal. Ontdek deze nieuwe erfgoedsite en meteen ook het sas van Boezinge.

Rondleiding
Archeologie
Landschappelijk erfgoed
Dit is een activiteit van

Heemkring Iepers Kwartier i.s.m. De Vlaamse Waterweg

Enkele jaren geleden werd op een moeilijk toegankelijke plaats in de Ieperleeberm een oude grenspaal met het dubbelkruis van Ieper gevonden. Dergelijke palen stonden enerzijds op de middeleeuwse stadsgrens langs de belangrijkste invalswegen, maar ook langs de oude Ieperlee die grotendeels op kosten van de stad Ieper werd gegraven. In het sluiswachtershuis geven we een powerpointpresentatie (ca. 30 min.) over deze Ieperse grenspalen, gevolgd door een bezoek aan het sas met een woordje uitleg over de werking van de sluizen en een wandeling naar de plek waar de grenspaal sinds kort weer in al zijn glorie prijkt. 

Reserveren is verplicht. Dit kan via email naar fred.vandenbroucke@telenet.be of telefonisch op het nummer 0493 27 43 32.

Toegankelijkheid

De wandeling is toegankelijk voor rolstoelgebruikers. De voorafgaande lezing vindt plaats in een kamer op de bovenverdieping van het sluiswachtershuis die enkel via een trap toegankelijk is.

13 september 2026
10:30 - 12:00
13:00 - 14:30
15:00 - 16:30
16:30 - 18:00
Reservatie verplicht
Klik hier om te reserveren