Wandeling Art Deco & Modernisme in Aarschot
Ontdek het rijke Art Deco en Modernistische erfgoed in Aarschot! Martelaarsstad Aarschot werd grondig vernield tijdens WOI. Tijdens de heropbouw werden traditionele maar ook nieuwe stijlen toegepast met een bijzonder 20ste-eeuws patrimonium als resultaat.
IOED de Merode, Jan Rymenams en het Stedelijk Museum van Aarschot.
De ervaren en onderlegde stadshistoricus en gids Jan Rymenants neemt je mee doorheen het centrum van Aarschot. Aarschot onderging een droef lot tijdens WO I, net zoals Leuven, Dendermonde en andere. De hele stad werd heropgebouwd, met zowel streekeigen traditionele architectuur, maar ook een aantal interessante en waardevolle nieuwe gebouwen in Art Deco en Vroeg Modernisme. Op de wandeling ontdek je dit verhaal en de belangrijkste creaties. Ook Modernisme kan terecht als erfgoed beschouwd worden. De stijl is inclusief en democratisch en brengt mensen samen, eerder dan een elitaire sfeer op te werpen. Dit vind je ook terug in het Sint-Rochus memoriaal van Marc Dessauvage, dat eveneens op Open Monumentendag in Aarschot te bezoeken is.
Toegankelijkheid
Het gaat om een stadswandeling, op maat van de gemiddelde wandelaar.
Praktisch
20 deelnemers.
Als je meer wil weten over Modernisme in het bijzonder, luister dan naar onze podcast, volg het Modernisme in het Merodegebied op via brochure en website, of laat je meevoeren met de film The Brutalist, op 14 september in de UGC in Aarschot, of de docufilm E.1027 Eileen Grey et la maison au bord du mer, op woensdag 10 september in kunstgallerij Objektief:
Klik hier om te reserveren