Ga verder naar de inhoud

Oude Abdij Drongen: vrij bezoek

Je kan een deel van de Abdij vrij bezoeken via bewegwijzering.

Vrij bezoek
Religieus erfgoed

In de Oude Abdij adem je geschiedenis. Het verhaal op dit domein langs de schilderachtige Leie start in de 10e eeuw. Pas in 1837 namen de jezuïeten, die tot op vandaag eigenaar zijn, er hun intrek om er het noviciaat te vestigen. Zij bouwden een neogotische kapel. Dankzij hen is dit gebouw in ere hersteld en gerenoveerd tot zijn huidige vorm: een congrescentrum met vergader- en slaapaccommodatie en een ignatiaans bezinningscentrum. De abdij biedt onderdak aan een kleine communauteit van jezuïeten en enkele bewoners die betrokken zijn op de werking. Daardoor is dit een prachtige plek geworden voor wie in een uniek historisch kader wil werken of op adem komen.

Toegankelijkheid

Toilet is beschikbaar. Er is een rolstoelvriendelijk toilet zonder beugels.
Lift: er zijn wel liften, maar die geven GEEN toegang tot alle vleugels… dus slechts gedeeltelijk toegankelijk voor rolstoelgebruikers. 

Praktisch

Aanmelden via de 2e toegangsdeur: op het domein in de hoek links achteraan, bij de vlag. Vanaf daar kan je via de wegwijzers rondwandelen in een deel van de abdij en ook de neogotische kapel bewonderen op de 1e verdieping.