Oog voor stijl in erfgoedpand Van Celst
Onder één dak: van renaissance tot neogotiek. Ontdek hoe mevrouw van Celst een woning van de rijke burgerij uit de 17e en 18e eeuw respecteert en er een neogotische kapel aan toevoegt. De 16e eeuwse muurschilderingen blijven ook voor haar een geheim.
Het pronkstuk van het erfgoedpand is de neogotische kapel uit 1852, nauw verwant aan het koor van de Antwerpse kathedraal. De sociaal geëngageerde mevrouw Van Celst had ook oog voor de geschiedenis van het pand. Ze bewaart de neoclassicistische gevel van baron de Vinck en respecteert zijn 18de-eeuwse salons. Ze behoudt de regencehal uit 1720 van postmeester Antoine. Bij recente restauratiewerken kwam een muurschildering uit de 16e eeuw aan het licht. Gidsen staan klaar in de salons, de hal en de kapel om je vragen te beantwoorden.
Het pand en kapel zijn uitzonderlijk open. De kapel is 's avonds het decor voor een pianoconcert van Guy Van Nueten. Hiervoor dien je tickets aan te kopen.
Praktisch
Tickets voor het avondconcert kosten 22 euro en kunnen gekocht worden via https://erfgoedpandvancelst.be