Jam Hotel Gent - Vrij bezoeken
JAM Gent opent in 2025 zijn deuren en zal zich vestigen aan de flank van de Leopoldskazerne langs de Gaspar de Craeyerstraat, waar het deel zal uitmaken van een nieuw ontwikkelde wijk in het historische centrum. Het nieuwe hotel, dat een aanvulling vormt op de lifestyle-horecasector van Gent, is gevestigd in een monumentaal pand dat oorspronkelijk in 1905 werd gebouwd als militaire kazerne en later werd gebruikt als medische school. De restauratie van het 120 jaar oude gebouw is dan ook met de grootste zorg uitgevoerd.
Om het erfgoed van het gebouw te eren, is de bestaande eclectische stijl geaccentueerd met moderne elementen, met speciale aandacht voor stukken en ontwerpen van lokale Belgische kunstenaars en ontwerpers.
Going off-script. JAM is een reeks open hotels geleid door een collectief van ingenieurs, ontwerpers, makers, milieuactivisten en chef-koks - allemaal gedreven door de geest van jamsessies, waar creativiteit geen grenzen kent. Je kunt de regels niet overtreden, want die zijn er niet.
Het hotel zal op zondag 14/09 toegankelijk zijn voor iedereen als afsluiter van het openingsweekend. Op deze dag kan je zowel enkele kamers als alle publieke ruimtes komen ontdekken. In de cafetaria van de vroegere kazerne kan je even tot rust komen.
Toegankelijkheid
Onze locatie alsook onze voorzieningen zijn toegankelijk met de rolstoel. Ook een aangepast sanitair is beschikbaar op locatie.
Praktisch
Iedereen is welkom om de historie van het pand en de nieuwe bestemming op eigen houtje te komen ontdekken. Daarnaast is het hotel doorlopend open voor een verfrissend drankje, koffie of taartje. Dit zowel op het terras bij mooi weer, als binnenin het hotel.
Het zal ook mogelijk zijn om het gebouw en de historie te ontdekken via een gegidste activiteit. Hiervoor dien je op voorhand te reserveren (zie andere activiteit).