Ga verder naar de inhoud

Fort 2: Brialmonts kracht zonder kranen

Stap binnen in het meesterwerk van Alexis Brialmont en ontdek hoe hij, als visionair vestingbouwer, Fort 2 ontwierp zonder moderne machines. Laat je verrassen door een korte presentatie en rondleiding vol militair vernuft en indrukwekkend vakmanschap.

Rondleiding
Landschappelijk erfgoed
Militair erfgoed
Dit is een activiteit van

Werkgroep Gidsen Fort 2 Wommelgem met ondersteuning van het Lokaal Bestuur Wommelgem

Lokaal Bestuur Wommelgem

Tijdens deze dag nemen we je mee op ontdekkingstocht door het werk van Alexis Brialmont — de bekende vestingbouwer en strateeg — in zijn rol als architect.

We starten met een korte presentatie waarin we de militaire én bouwkundige aspecten van de fortenbouw toelichten. Daarna volgen we een gids door het binnenfort, waar je met eigen ogen ziet hoe er, zonder zware machines of motoren, indrukwekkend vakmanschap en slimme oplossingen werden toegepast om het fort functioneel te maken voor militaire doeleinden.

Toegankelijkheid

Deze rondleiding is helaas niet toegankelijk voor rolstoelgebruikers vanwege trappen.

Praktisch

  • Starturen van de rondleiding: 14u, 15u, 16u en 17u.
  • De volledige rondleiding, inclusief presentatie, duurt ongeveer één uur.
  • Vooraf inschrijven is niet nodig.
  • Bezoekers worden opgewacht aan de ingang van het Reduit (Binnenfort).
14 september 2025
14:00 - 15:00
15:00 - 16:00
16:00 - 17:00
17:00 - 18:00