De Westerbuurt herleeft
In de Westerbuurt (Kroonmolenwijk) maken we kennis met enkele boeiende plekken.
het stadsbestuur, Sint-Genesius en Belcanto
Het buurthuis Herleving op het Westerplein bestaat bijna 10 jaar, en zet alvast de deuren wijd open en zorgt voor een gezellig buitenterras. Van daar kan je een korte wandeling maken naar de langste legale graffitimuur van ons land (2012).
Op de terreinen van SVK kregen de twee lokale toneelgroepen Sint-Genesius en Belcanto een nieuwe stek met een grote repetitieruimte, stockage- en depotruimte voor decors en kostuums en een ruime foyer. Uitzonderlijk open voor het grote publiek.
Een eindje verderop vinden we het atelier van Elise Eeraerts en Roberto Aparicio Ronda waar al maandenlang naarstig klei gekneed en gebakken wordt voor het Project ’33 in de Spoorweglaan (50 jaar spoorwegpijlers). Wie wil mag zijn handen even vuil maken.
Er is een parcours uitgewerkt langs voornoemde locaties, en verder langs het Westerplein, de Aerschotstraat, Rolliersstraat, Kasteelstraat, Dalstraat en verder naar de Plezantstraat richting Onze-Lieve-Vrouw-Presentatie.
Het parcours is te zien op de website en wordt ook afgedrukt.
Westerplein 5
9100 Sint-Niklaas